Dodane przez Zbq 1 mies. temu #8MrNq
Dzisiaj dowiedziałem się, że Jack Straus podczas World Series of Poker, noszących miano nieoficjalnych mistrzostw świata w pokerze w 1982 roku, wykonał blef stawiając wszystkie swoje żetony do puli. Okazał on się nieudany, ponieważ przeciwnik sprawdził, co spowodowało iż Straus został, wydawało się, wyeliminowany z turnieju.

Podczas gdy już wstawał od stołu, znalazł jeden zawieruszony żeton. Jako że w trakcie stawiania po prostu przesunął swoje żetony na środek stołu bez deklarowania „all-in” czyli gry va banque, mógł kontynuować grę. Dokonał następnie niewiarygodnego wyczynu raz po raz powiększając ilość żetonów, by ostatecznie wygrać WSOP 1982 zgarniając ponad pół miliona dolarów. Źródło: en.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 1 mies. temu #EmRz2
Dzisiaj dowiedziałem się, że po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w 1980 roku, w których Kozakiewicz pokazał swój słynny gest, ambasador ZSRR w Polsce zażądał odebrania zawodnikowi zdobytego medalu.

Polski rząd oficjalnie odpowiedział, że Kozakiewicz nie wykonał obraźliwego gestu, lecz był to skurcz mięśni spowodowany zmęczeniem. Źródło: bit.ly
Dodane przez Zbq 1 mies. temu #cZ9SP
Dzisiaj dowiedziałem się, że w trakcie całej filmowej trylogii „Władcy Pierścieni” Frodo i Legolas nie przeprowadzili między sobą żadnego dialogu.

Jedyne słowa, jakie jeden skierował do drugiego to kwestia „I mój łuk” wypowiedziana przez Legolasa w trakcie narady u Elronda Źródło: bit.ly
Dodane przez Zbq 1 mies. temu #ebmCh
Dzisiaj dowiedziałem się, że oolicjant, który trzymał na rękach umierającego Tupaca przerwał milczenie i ujawnił ostatnie słowa rapera.

Na pytanie policjanta o to, kto strzelał, Tupac miał odpowiedzieć: „Pierdol się”. Potem zaczął się krztusić, stracił świadomość i już jej nie odzyskał. Źródło: www.cgm.pl
Dodane przez Zbq 1 mies. temu #ePoHa
Dzisiaj dowiedziałem się, że 30 września roku 1956 około godziny 3 w nocy, Thomas Fitzpatrick (będąc pijanym) ukradł jednosilnikowy samolot z New Jersey, po czym wylądował nim bez większych problemów na jednej z wąskich ulic Manhattanu, zatrzymując się przed barem, w którym pił wcześniej.

Głównym motywem tego wyczynu był barowy zakład, o to że pokonanie trasy z New Jersey na Manhattan zajmie mu mniej niż 15 minut.

Swój wyczyn powtórzył dwa lata później – 4 października 1958 około godziny 1 w nocy – po tym, jak jedna z osób, której opowiadał tę historię nie chciała mu uwierzyć. Źródło: cityroom.blogs.nytimes.com
Dodane przez Zbq 1 mies. temu #doe2a
Dzisiaj dowiedziałem się, że Gabi to suka owczarka niemieckiego pracująca w belgradzkim zoo jako pies stróżujący. 22 czerwca 1987 roku podczas nocnego obchodu ze swoim właścicielem oraz drugim psem prawdopodobnie uratowała życie swojemu opiekunowi - Stanimirowi Stanićowi.

Podczas rutynowego obchodu Gabi wyczuwając w pobliżu jaguara (który wcześniej wydostał się z klatki, czego z kolei nie zauważył stróż) rzuciła się na niego i zaczęła z nim walczyć - drugi pies w tym czasie uciekł przed wielkim kotem. Walka podjęta przez psa dała czas Stanićowi na wezwanie policji, uchroniła go przed ewentualnym atakiem drapieżnika, a także uniemożliwiła jaguarowi opuszczenie zoo.

Po całym zajściu Gabi przeszła operację oraz odpowiednia leczenie. Ostatecznie w pełni wyzdrowiała i kontynuowała swoją dotychczasową pracę. Źródło: en.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 1 mies. temu #mFb4o
Dzisiaj dowiedziałem się, że 22-letni Rosjanin, Aleksiej Roskow, przeżył upadek z 15 metrów. Dwa razy. Aleksiej po wypiciu trzech butelek wódki, bez bliżej określonego powodu wyskoczył z okna znajdującego są na 5 piętrze budynku. Upadek przeżył nie odnosząc żadnych poważnych obrażeń. Drugi skok wykonał po powrocie do mieszkania.

Sprowokowały go do tego wrzaski żony spowodowane całym zajściem oraz to,
że zadzwoniła po pogotowie. Przybyli na miejsce ratownicy opatrzyli drobne skaleczenia i siniaki Aleksieja, po czym pozwolili mu wrócić do mieszkania.

Całe zajście Aleksiej komentował tak:
„Nie mam pojęcia dlaczego wyskoczyłem pierwszy raz, jednak kiedy wróciłem na górę i usłyszałem moją żonę wrzeszczącą na mnie, pomyślałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie ponowne opuszczenie pokoju - przez okno”. Źródło: www.dailytelegraph.com.au
Dodane przez Zbq 1 mies. temu #i6MS6
Dzisiaj dowiedziałem się, że polski artysta Rafał Bujnowski namalował swój czarno-biały autoportret, a następnie zrobił mu zdjęcie, które z kolei dołączył do wniosku o wydanie amerykańskej wizy.

Nie wskazując żadnych nieprawidłowości, urzędnicy zaakceptowali wniosek i wydali Polakowi żądany dokument. Źródło: culture.pl
Dodane przez Zbq 1 mies. temu #KWa4z
Dzisiaj dowiedziałem się, że przed rozpoczęciem I wś Albert próbował zaciągnąć się do armii, ale nie został przyjęty, ponieważ był niski i słaby. Kiedy wybuchła wojna opuścił rodzinny dom i zgłosił się do pułku rekrutującego ochotników. W czasie szkolenia nie był wzorowym żołnierzem - nielubiany przez kolegów i nisko oceniany postanowił dezerterować.

Kiedy go schwytano poprosił o skierowanie „tam gdzie trwa walka”.

Na froncie zgłosił się na ochotnika do zniszczenia gniazda karabinu maszynowego. Podczołgał się do nieprzyjacielskich okopów, podkradł się do komina piecyka ogrzewającego schron i wrzucił tam kilka granatów. Niszcząc umocnienia zabił kilku Niemców, a ci którzy przeżyli poddali się wierząc, że są atakowani przez batalion. Albert wrócił na własne pozycje ze zdobycznym karabinem maszynowym i 8 jeńcami.

W czasie całej I Wojny Światowej Roche był ranny 9 razy i pojmał co najmniej 1180 Niemców. Źródło: fr.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 1 mies. temu #bbC9y
Dzisiaj dowiedziałem się, że w 1926 prezydent Polski Ignacy Mościcki wydał oświadczenie, w którym oznajmił, że będzie ojcem chrzestnym dla każdego siódmego syna w rodzinie w Polsce. Warunkiem było, aby rodzina chrześniaka była rdzennie polska, niekarana.

Chrześniacy mieli przywilej bezpłatnej nauki w kraju i za granicą, także na studiach wyższych, stypendia, bezpłatne przejazdy i opiekę zdrowotną oraz książeczkę oszczędnościową Pocztowej Kasy Oszczędnościowej z wkładem w wysokości 50 zł, fundowanym przez Prezydenta na samodzielny start w życiu. W sumie synów chrzestnych prezydent miał około pięciuset. Źródło: pl.wikipedia.org
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

A Ty czego się dziś dowiedziałeś?

Dodaj swoje odkrycie