Dodane przez Zbq 2 dni temu #cTuVq
Dzisiaj dowiedziałem się, że ludziom udało się ocalić od wyginięcia kolejny gatunek. Oficjalnie ogłoszono, że panda wielka nie jest już gatunkiem zagrożonym.

Ze względu na tryb życia trudno jest dokładnie określić liczebność osobników żyjących na wolności, ale oficjalne źródła podają, że w swoim naturalnym środowisku żyje 2060 pand, chociaż można się spotkać z opiniami, że jest ich nawet 2500-3000 szt.

Nie zapominajmy jednak przez kogo zwierze to stało się gatunkiem zagrożonym! Źródło: www.iflscience.com
Dodane przez Zbq 3 dni temu #VOaNF
Dzisiaj dowiedziałem się, że w napisach końcowych animacji Walt Disney Pictures, znajduje się imię i nazwisko osoby, która podczas trwania produkcji filmu przygotowuje ekipie kawę.

Carlos Benavides - to właśnie on jest odpowiedzialny za parzenie i podawanie kawy podczas produkcji filmów Disneya. Czy można lepiej pokazać jak bardzo docenia się pracę pracownika? Źródło: wdwnews.com
Dodane przez Zbq 6 dni temu #9GWze
Dzisiaj dowiedziałem się, że restauracja Cafe 51 w Melbourne w Australii, za wytatuowanie sobie ich burgera w skali 1:1, oferuje darmowego burgera codziennie, do końca życia.

Treść ogłoszenia brzmi następująco: "Tatuaż będziesz miał do końca życia, dlaczego burgery też nie miałyby być za darmo?

Chcesz dostawać codziennie, do końca swojego życia, darmowego burgera?
Chciałeś też może zrobić sobie naprawdę odjazdowy tatuaż?

Teraz możesz mieć te dwie rzeczy za jednym zamachem!

To bardzo proste, wybierz sobie burgera, jakiegokolwiek burgera z naszego menu i wytatuuj go sobie na swoim ciele...

Od tej chwili staniesz się na zawsze częścią naszej #burgerfamily i zakwalifikujesz się na codziennego, całkowicie darmowego burgera aż do końca swojego życia.
Doceniamy to, że kochasz nas na tyle mocno, żeby dołączyć do #burgerfamily i zrobiłeś sobie tatuaż naszego burgera. My zaś kochamy Cię na tyle mocno, by podarować ci codziennie jednego burgera!"

Burger musi być duży oraz znajdować się w widocznym miejscu, tak by z łatwością pokazywać go obsłudze. Promocja dostępna jest tylko w Australii. Źródło: www.cafe51.com.au
Dodane przez Zbq 6 dni temu #3smNG
Dzisiaj dowiedziałem się, że Natalie Portman jest jedną z 'mądrzejszych' osób w Hollywood. Aktorka płynnie mówi w sześciu językach oraz ukończyła prestiżowy uniwersytet Harvarda, gdzie otrzymała licencjat.

W celu kontynuowania nauki zapisała się na uniwersytet w Jerozolimie. Jej prace dwukrotnie zostały opublikowane w prestiżowych periodykach naukowych.

Natalie mówi, że ważniejsze jest bycie mądrą osobą niż gwiazdą filmową. Źródło: www.thisisinsider.com
Dodane przez Zbq 6 dni temu #nW171
Dzisiaj dowiedziałem się, że kiedy mechanik z Edynburga spostrzegł zbliżający się samochód Google Street, wraz z kolegą upozorowali scenę zabójstwa. Po roku, kiedy zdjęcie znalazło się w serwisie Google Street View, w warsztacie pojawiła się policja w celu przeprowadzenia dochodzenia.

"Zobaczyłem samochód Google. Wiedziałem, że trwa akcja fotografowania ulic, które później znajdą się w usłudze Street View. Nie zastanawiałem się długo – po prostu poszedłem po kolegę i upozorowaliśmy scenę morderstwa" – mówił Dan Thompson w wywiadzie dla BBC.

"Od odegrania scenki, do momentu przybycia policji minął rok. Zdążyłem już o tym zapomnieć. Przeprosiłem funkcjonariuszy za głupi żart i marnowanie ich czasu" – dodał skruszony mechanik. Źródło: bit.ly
Dodane przez Zbq 6 dni temu #jM4OW
Dzisiaj dowiedziałem się, że naukowo udowodniono, że smak taniego wina można podkręcić za pomocą potraktowania wina polem elektrycznym.

Prąd zmienia strukturę aldehydów zawartych w winie, co wydobywa z niego nowe smaki.

Odkryto też, że zbyt dużo energii elektrycznej może wytwarzać nowe aldehydy, powodując pogorszenie smaku, ale nie oszukujmy się. Pogorszyć smak Amareny? Źródło: gizmodo.com
Dodane przez Zbq 7 dni temu #FmVuv
Dzisiaj dowiedziałem się, że Marsjański Olympus Mons (największa góra w Układzie Słonecznym) jest tak wielki, że obserwator stojący na jego szczycie nie zauważyłby, iż stoi na górze, ponieważ jej podnóże znajdowałoby się poza horyzontem.

Olympus Mons jest wygasłym wulkanem tarczowym, powstałym w wyniku powolnego i długotrwałego wycieku lawy, przez co jego zbocze jest nachylone pod małym kątem – 5 stopni (takie wulkany można znaleźć także na Wenus i na Ziemi; np. Mauna Kea na Hawajach).

Wznosi się na 21 229 metrów ponad średnią powierzchnię planety i 25–27 kilometrów nad otaczającą go równinę. Na tej wysokości ciśnienie atmosferyczne jest mniejsze od 0,1 ciśnienia na powierzchni Marsa, ale i tak szczyt może być pokryty chmurami zestalonego dwutlenku węgla.

Olympus Mons mierzy 624 km średnicy u podstawy, wyraźnie zaznaczonej skarpami o wysokości dochodzącej do 6 km. Znajdujący się na wierzchołku krater jest długi na 85 km, szeroki na 60 km oraz głęboki na 3 km. Na szczycie ma liczne zapadliska. Źródło: en.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 6 dni temu #iWq0U
Dzisiaj dowiedziałem się, że słynna scena z serialu "Breaking Bad", w której główny bohater Walter White rzuca pizzą na dach swojego domu, jest często odtwarzana w rzeczywistości w tym samym miejscu przez fanów serialu, co niekoniecznie podoba się prawdziwemu właścicielowi domu.

Doszło nawet do tego, że interweniować musiał twórca serialu Vince Gilligan, który zaapelował do fanów, by przestali rzucać pizzę na dach domu obcego człowieka. Źródło: www.hollywoodreporter.com
Dodane przez Zbq 8 dni temu #XwldV
Dzisiaj dowiedziałem się, że w filmie Spider-Man z 2002 roku, w scenie w której Tobey Maguire łapie łapie lunch na tacę, nie użyto efektów komputerowych...

Taca była przyklejona do dłoni aktora lepką substancją i aktor faktycznie złapał upadające przedmioty. Przy 156 ujęciu. Źródło: www.cracked.com
Dodane przez Zbq 8 dni temu #kmASe
Dzisiaj dowiedziałem się, że w 1971 roku mężczyzna o pseudonimie D.B.Cooper porwał samolot (Boeing 727), po czym nakazał pilotom wylądować. Po wylądowaniu zażądał okupu, zwolnił wszystkich pasażerów, ponownie wzbił się w powietrze i zniknął na zawsze.

Okup wynosił 200 000 dolarów i kilka spadochronów. Niedługo po wznowieniu lotu, Cooper wyskoczył z maszyny i zniknął na zawsze.

Do dziś nie udało się odzyskać pieniędzy i pomimo różnych poszlak sprawa Coopera pozostaje nierozwiązana. Być może porywacz nie przeżył lądowania. Za tą wersją świadczy fakt, że mężczyzna zażądał czterech spadochronów, z czego jeden, jak się okazało, był niesprawnym rekwizytem szkoleniowym. Śledczy uważają, że tylko niedoświadczony skoczek odważyłby się opuścić pokład samolotu bez wcześniejszego sprawdzenia stanu spadochronów.

W 1980 znaleziono też znikomą część banknotów gnijących na płyciźnie rzeki, w pobliżu miejsca, w którym Cooper opuścił swój środek lokomocji. Jednak nigdzie w pobliżu nie walały się zwłoki mężczyzny ze spadochronem... Źródło: en.wikipedia.org
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

A Ty czego się dziś dowiedziałeś?

Dodaj swoje odkrycie