Dodane przez Zbq 6 dni temu #nW171
Dzisiaj dowiedziałem się, że kiedy mechanik z Edynburga spostrzegł zbliżający się samochód Google Street, wraz z kolegą upozorowali scenę zabójstwa. Po roku, kiedy zdjęcie znalazło się w serwisie Google Street View, w warsztacie pojawiła się policja w celu przeprowadzenia dochodzenia.

"Zobaczyłem samochód Google. Wiedziałem, że trwa akcja fotografowania ulic, które później znajdą się w usłudze Street View. Nie zastanawiałem się długo – po prostu poszedłem po kolegę i upozorowaliśmy scenę morderstwa" – mówił Dan Thompson w wywiadzie dla BBC.

"Od odegrania scenki, do momentu przybycia policji minął rok. Zdążyłem już o tym zapomnieć. Przeprosiłem funkcjonariuszy za głupi żart i marnowanie ich czasu" – dodał skruszony mechanik. Źródło: bit.ly
Dodane przez Zbq 7 dni temu #0MPkt
Dzisiaj dowiedziałem się, że naukowcy postanowili wysłać grupę płazińców na Międzynarodową Stację Kosmiczną, aby zbadać funkcjonowanie komórek w przestrzeni kosmicznej w warunkach mikrograwitacji. Robak wysłany w przestrzeń kosmiczną powrócił z dwiema głowami.

Fragment jednego z płazińców, który został wysłany na Międzynarodową Stację Kosmiczną zregenerował się w taki sposób, że po jego drugiej stronie wyrosła dodatkowa głowa. Tym samym robak posiadał dwie głowy. Co ciekawe, gdy naukowcy odcieli obie, płaziniec zregenerował się i ponownie wyrosły mu dwie głowy.

Wyniki eksperymentu są zaskakujące, szczególnie w przypadku osobnika z dwiema głowami. Co prawda naukowcy nie wiedzą dlaczego doszło do tej mutacji ale uważa się, że przyczyną może być nic innego jak podróż kosmiczna. Podczas przyszłych eksperymentów uczeni wezmą w przestrzeń kosmiczną większe ilości robaków i postarają się ustalić co dokładnie było przyczyną tych nietypowych zmian. Przy tej okazji na nowo rozpoczęto dyskusje nad potencjalnymi zagrożeniami dla ludzi, którzy przebywają na pokładzie ISS. Pojawia się pytanie czy człowiek będzie w stanie przeżyć na Marsie. Źródło: tylkonauka.pl
Dodane przez Zbq 7 dni temu #vJXBr
Dzisiaj dowiedziałem się, że w Mediolanie mieszka pies Cacao, który regularnie czeka na przystanku na autobus linii 54. Wsiada do niego tylko jeśli jedzie nim jego ulubiony kierowca.

Pies jedzie autobusem do parku, który jest jego ulubionym miejscem w mieście. Spędza tam kilka godzin, a następnie wraca autobusem do domu. Źródło: www.sunnyskyz.com
Dodane przez Zbq 7 dni temu #TiqS2
Dzisiaj dowiedziałem się, że Duterte - prezydent Filipin - utknął kiedyś w potwornym korku w Manili i zapytał co spowodowało takie utrudnienia. Gdy usłyszał, że to z powodu wizyty papieża wrzasnął: „Papież, ty skurwysynu, wracaj do domu i nigdy się tu więcej nie pokazuj”.

Po opublikowaniu tego we wszystkich mediach przez chwilę brał pod uwagę przeproszenie papieża, ale zdecydował się na dalsze obrażanie kościoła. Powiedział, że kościół katolicki i księża to banda hipokrytów, która za kasę odpuści każdy, nawet najcięższy grzech. Dodał również, że jako czternastolatek był molestowany przez księdza w konfesjonale podczas spowiedzi. Źródło: listverse.com
Dodane przez Zbq 7 dni temu #qBXm3
Dzisiaj dowiedziałem się, że pewnej nocy londyńska policja dostała wezwanie do możliwej próby usiłowania samobójstwa. Młoda dziewczyna znajdowała się na wielkim dźwigu na placu budowy, 40 metrów nad ziemią. Podczas gdy niektórzy przechodnie prawdopodobnie wykrzykiwali do niej słowa otuchy (a inni zakładali się, jak wielka zostanie po niej plama), jeden ze strażaków wszedł na samą górę, gdzie zastał ją śpiącą.

Umysł bywa czasem zmęczony tym samym widokiem, z perspektywy mrówki przyklejonej do ziemi. Jej był na tyle zmęczony, że postanowił z tym coś zrobić. Niestety, kiedy strażak do niej dotarł, była zbyt blisko krawędzi i nagłe jej obudzenie mogło się skończyć najbardziej realistycznym snem o spadaniu.

Nie chcąc jej straszyć, strażak zrobił to, co powinien zrobić każdy służbista w pracy – przeszukał ją. Kiedy znalazł telefon, zadzwonił do jej rodziców. Ci oddzwonili i w ten sposób obudzili dziewczynę. Źródło: cracked / joe
Dodane przez Zbq 6 dni temu #jM4OW
Dzisiaj dowiedziałem się, że naukowo udowodniono, że smak taniego wina można podkręcić za pomocą potraktowania wina polem elektrycznym.

Prąd zmienia strukturę aldehydów zawartych w winie, co wydobywa z niego nowe smaki.

Odkryto też, że zbyt dużo energii elektrycznej może wytwarzać nowe aldehydy, powodując pogorszenie smaku, ale nie oszukujmy się. Pogorszyć smak Amareny? Źródło: gizmodo.com
Dodane przez Zbq 7 dni temu #QDPu2
Dzisiaj dowiedziałem się, że William Kamkwamba, nastolatek z jednej z zapomnianych przez świat wsi w Malawi, nauczył się budować wiatraki. Wiedzę czerpał z książek w bibliotece, materiały do budowy wiatraków - z wysypiska śmieci.

Mimo to dzięki pierwszemu wiatrakowi udało mu się doprowadzić prąd do wsi. Dzięki drugiemu, większemu, William zdołał zasilić pompy nawadniające okoliczne pola.

"Moja mama sądziła, że zwariowałem", mówił później uzdolniony konstruktor. "Ludzie byli pewni, że palę marihuanę". Ot, wdzięczność narodu. Źródło: news.bbc.co.uk
Dodane przez Zbq 7 dni temu #FmVuv
Dzisiaj dowiedziałem się, że Marsjański Olympus Mons (największa góra w Układzie Słonecznym) jest tak wielki, że obserwator stojący na jego szczycie nie zauważyłby, iż stoi na górze, ponieważ jej podnóże znajdowałoby się poza horyzontem.

Olympus Mons jest wygasłym wulkanem tarczowym, powstałym w wyniku powolnego i długotrwałego wycieku lawy, przez co jego zbocze jest nachylone pod małym kątem – 5 stopni (takie wulkany można znaleźć także na Wenus i na Ziemi; np. Mauna Kea na Hawajach).

Wznosi się na 21 229 metrów ponad średnią powierzchnię planety i 25–27 kilometrów nad otaczającą go równinę. Na tej wysokości ciśnienie atmosferyczne jest mniejsze od 0,1 ciśnienia na powierzchni Marsa, ale i tak szczyt może być pokryty chmurami zestalonego dwutlenku węgla.

Olympus Mons mierzy 624 km średnicy u podstawy, wyraźnie zaznaczonej skarpami o wysokości dochodzącej do 6 km. Znajdujący się na wierzchołku krater jest długi na 85 km, szeroki na 60 km oraz głęboki na 3 km. Na szczycie ma liczne zapadliska. Źródło: en.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 6 dni temu #iWq0U
Dzisiaj dowiedziałem się, że słynna scena z serialu "Breaking Bad", w której główny bohater Walter White rzuca pizzą na dach swojego domu, jest często odtwarzana w rzeczywistości w tym samym miejscu przez fanów serialu, co niekoniecznie podoba się prawdziwemu właścicielowi domu.

Doszło nawet do tego, że interweniować musiał twórca serialu Vince Gilligan, który zaapelował do fanów, by przestali rzucać pizzę na dach domu obcego człowieka. Źródło: www.hollywoodreporter.com
Dodane przez Zbq 7 dni temu #dUVrk
Dzisiaj dowiedziałem się, że sekta raelian miała kiedyś pomysł na to, aby sklonować Adolfa Hitlera i postawić go przed sądem za zbrodnie wojenne.

Wierzy także, że ludzie zostali stworzeni przez kosmitów ok. 25 000 lat temu. Realianie to religia UFO, która została założona w 1974 roku przez Claude'a Vorilhon.

Ruch Raëliusza naucza, że ​​życie na Ziemi zostało naukowo stworzone przez gatunki istot pozaziemskich, które nazywają Elohimem. Członkowie tego gatunku pojawili się w ludziach, gdy mieli osobiste kontakty z potomkami ludzi, których stworzyli, po czym celowo wprowadzili w błąd wczesną ludzkość, że byli aniołami, cherubami lub bogami. Źródło: en.wikipedia.org
4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

A Ty czego się dziś dowiedziałeś?

Dodaj swoje odkrycie