Dodane przez Zbq 5 dni temu #8pjlN
Dzisiaj dowiedziałem się, że Francja postanowiła wprowadzić kary finansowe za brak oznaczeń na zdjęciach, które były retuszowane za pomocą photoshopa.

Na zdjęciach które były w jakikolwiek sposób retuszowane, należy zamieścić napis "Photographie retouchée". Kara za brak takich oznaczeń wynosi 30 proc. budżetu kampanii reklamowej ale nie mniej niż 37,5 tys. euro.

Podobno ma być to jeden z większych kroków rozpoczynających walkę z anoreksją. Źródło: www.wirtualnemedia.pl
Dodane przez Zbq 5 dni temu #bx5ky
Dzisiaj dowiedziałem się, że gdyby na gwieździe neutronowej postawić ok. 50-piętrowy wieżowiec porównywalny do ziemskiego, to czas na najwyższym piętrze płynąłby kilka razy szybciej niż na parterze.

Hipotetyczny mieszkaniec na powierzchni obserwowałby kolegów na najwyższym piętrze jak w mocno przyspieszonym filmie, a oni go odwrotnie - jak w mocno zwolnionym.

Jeszcze bardziej ekstremalną odmianę tego zjawiska postuluje się w związku z czarnymi dziurami. Na horyzoncie zdarzeń czarnej dziury czas skurczyłby się do zera. Źródło: pl.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 5 dni temu #LDfsz
Dzisiaj dowiedziałem się, że Fidel Castro namawiał Kreml do wywierania większego nacisku na Stany Zjednoczone. Uczynnie sugerował różne rozwiązania, wliczając w to nawet atak nuklearny.

Mina zrzedła mu dopiero wtedy, gdy ktoś mądrzejszy uświadomił mu, jakie zniszczenia na Kubie spowodowałby atak nuklearny na USA. Fidel ewidentnie zapomniał jak blisko Amerykanów znajdują się Kubańczycy. Źródło: www.kickassfacts.com
Dodane przez Zbq 5 dni temu #LbY4d
Dzisiaj dowiedziałem się, że zespół Antona-Babińskiego polega na tym, że chorzy, którzy są całkowicie niewidomi, zupełnie nie zdają sobie z tego sprawy.

Zachowują się w taki sposób, jakby z ich wzrokiem wszystko było w porządku - i tylko ci na zewnątrz, obserwujący nieudolne zmagania np. z chwytaniem przedmiotów, są w stanie dostrzec problem. Źródło: pl.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 5 dni temu #2r568
Dzisiaj dowiedziałem się, że na wieży Eiffla znajdują się wyryte 72 nazwiska wybitnych naukowców różnych specjalności. 70 z nich to Francuzi. Nie ma wśród nich żadnej kobiety.

Co najmniej 34 osoby uwiecznione na liście reprezentują kierunki techniczne. Większość z wymienionych osób było członkami Francuskiej Akademii Nauk. Poza Lagrangem, który był Włochem i pochodzącym ze Szwajcarii Sturmem wszyscy wymienieni są Francuzami.

Lista została zamalowana na początku XX wieku i odsłonięta w latach 1986–1987 za sprawą Société Nouvelle d'exploitation de la Tour Eiffel (SNTE) – firmy opiekującej się wieżą. Źródło: pl.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 5 dni temu #6imdo
Dzisiaj dowiedziałem się, że Xiao Chen, 17-latka z Pekinu postanowiła wrzucić do internetu ofertę sprzedaży swojego dziewictwa w zamian z nowego iPhone'a (20.000 RMB ~ 10.000 złotych).

Poprzez ogłoszenie odnalazła ją pewna vloggerka o pseudonimie Nana. Udając sekretarkę bogatego klienta, zadzwoniła do niej i próbowała wybić jej z głowy ten głupi pomysł, niestety dziewczyna szła w zaparte.

Podczas rozmowy wyjawiła, że robi to dlatego ponieważ chce nowego iPhone'a 8, bo wszystkie jej koleżanki już takiego mają.

Vlogerka postanowiła dać jej nauczkę. Umówiły się w hotelu, klient wszedł i zgodnie z życzeniem dał jej nowy telefon. Wtedy do pokoju wpadło jeszcze 3 półnagich mężczyzn, którzy zaczęli się do niej dobierać.

Gdy dziewczyna spanikowała i próbowała się bronić, do hotelowego pokoju weszła vlogerka, która ustawiła całą tą sytuację.

"Teraz się boisz? Jest już za późno! Myślisz, że to wszystko jest warte tego głupiego telefonu?"

Nie wiadomo na ile autentyczne są wydarzenia przedstawione na wideo, ale film w pół dnia nabił 100.000 wyświetleń na YouTube. Zobaczyć możecie go tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=-zTZtOVArWQ Źródło: www.unilad.co.uk
Dodane przez Zbq 5 dni temu #vQhy3
Dzisiaj dowiedziałem się, że w 2015 roku Kanadyjczyk Daniel Boria, został aresztowany po tym jak przywiązał do krzesła ogrodowego ok. 100 balonów napełnionych helem i przeleciał w nim nad miastem Calgary.

Gdy zerwał się silny wiatr Pan Boria został zmuszony do wyskoczenia z krzesła. Podczas upadku skręcił kostkę. Wszystko tłumaczył tym, że chciał zrobić dobrą reklamę swojej firmie sprzątającej. Trzeba przyznać, że naprawdę zrobiło się o nim głośno. :) Źródło: www.bbc.com
Dodane przez Zbq 5 dni temu #LGfsS
Dzisiaj dowiedziałem się, że na pytania odnośnie rzekomego pojawienia się UFO nad lotniskiem w Cardiff rząd Walii odpowiedział w języku Klingońskim (wymyślonym na potrzeby serialu Star Trek).

Sytuacja ta miała miejsce, gdy minister zdrowia Cienia Darren Millar poprosił o szczegóły dotyczące obserwacji UFO i zapytał czy rząd zamierza finansować badania dotyczące obcej cywilizacjji.

Wtedy walijski rzecznik rządu odpowiedział: "jang vIDa je due luq". Natomiast walijski rząd dopowiedział: "Ach ghotvam'e" QI'yaH devolve qaS. "

Co znaczy: "Minister odpowie we właściwym czasie, ale jest to kwestia niezwiązana."

Jest to pierwsza zarejestrowana sytuacja, gdy rząd odpowiada w języku Klingońskim. Źródło: www.bbc.com
Dodane przez Zbq 6 dni temu #i2C30
Dzisiaj dowiedziałem się, że w latach 70. XIX wieku w Kansas rodzina seryjnych morderców (zwanych Bloody Benders) prowadziła gospodę, w której zabijała swoich gości.

Potwierdzono co najmniej 11 ofiar. Kiedy ludzie zaczęli coś podejrzewać, rodzina morderców uciekła. Jej los do dziś jest nieznany. Źródło: en.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 5 dni temu #5Uaho
Dzisiaj dowiedziałem się, że przez poczynania karteli narkotykowych w latach 70. i 80. liczba morderstw w Miami osiągnęła taki poziom, że miejscowe biuro koronera musiało wynająć od Burger Kinga naczepę-chłodnię, by przechowywać w niej nadwyżkę trupów.

W 1979 roku zabitych zostało 349 osób, w 1980 - 569, a w 1981 roku liczba zabójstw związanych z przestępczością kryminalną wynosiła już 621 osób. 25 procent zostało zabitych z pistoletu maszynowego z czego 15 procent to publiczne egzekucje. Źródło: www.thedailybeast.com
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

A Ty czego się dziś dowiedziałeś?

Dodaj swoje odkrycie