Dodane przez Zbq 3 dni temu #zJ0gw
Dzisiaj dowiedziałem się, że należący do NASA Vehicle Assembly Building, gdzie konstruowane są promy kosmiczne, jest tak wysokim budynkiem, że tylko dzięki skomplikowanemu systemowi klimatyzującemu wewnątrz budynku nie formują się chmury!

NASA Vehicle Assembly Building jest jednym z największych budynków na świecie i znajduje się na Florydzie, w połowie drogi między Jacksonville i Miami. Budynek ten jest tak wielki i tak zaawansowany technologicznie, że na opracowanie i montaż tysięcy ton klimatyzatorów wydano miliony dolarów. Źródło: science.nasa.gov
Dodane przez Zbq 4 dni temu #EfAS6
Dzisiaj dowiedziałem się, że w Indiach na posągu Jezusa pojawiła się woda, co szybko zostało uznane za cud. Ludzie zaczęli zlewać ją do pojemników, a nawet pić.

Później okazało się, że wysięk wody był spowodowany nieszczelnością instalacji pobliskiej toalety. Źródło: www.theguardian.com
Dodane przez Zbq 4 dni temu #4KfJn
Dzisiaj dowiedziałem się, że w kopalni w Messel odkryto skamieniałości węża, który połknął jaszczurkę, która miała w żołądku owada. Znalezisko znajdowało się w osadach z dna jeziora sprzed 48 mln lat.

Nie jest do końca wiadome, w jaki sposób najedzony wąż stracił życie - najprawdopodobniej zatruł się toksycznymi wyziewami z jeziora. Jedyne co wiadomo, biorąc pod uwagę jego rozmiar, to że zwierzę było młode – jego długość nie przekroczyła 100 centymetrów.

Kopalnia w Messel słynie z fantastycznych odkryć. Jednym z najsłynniejszych są szczątki Eurohippusa – ciężarnej samicy pierwotnego konia. Zachowały się w bitumicznych łupkach przez ponad 47 milionów lat. Źródło: www.crazynauka.pl
Dodane przez Zbq 4 dni temu #NQwOX
Dzisiaj dowiedziałem się, że w 1955 roku papierosy w Stanach można było kupować w automatach. Jedna paczka kosztowała 23 centy, natomiast automat przyjmował jedynie ćwierćdolarówki.

W takim wypadku producenci musieli podnieść ceny papierosów albo znaleźć inny sposób na uczciwe rozliczanie się z konsumentem. Zamiast ryzykować podnoszenie cen i ewentualną utratę klientów, niektórzy sprzedawcy papierosów postanowili umieszczać dwa centy w każdym opakowaniu papierosów.

W ten sposób gdy ktoś wrzucał ćwierćdolarówkę otrzymywał paczkę papierosów, w której znajdowały się dwa centy. Źródło: www.pcgs.com
Dodane przez Zbq 4 dni temu #kb8sV
Dzisiaj dowiedziałem się, że indyjski rząd wypuścił kiedyś do Gangesu 25 000 żółwi, aby te zjadły martwe ciała oraz ich resztki po tradycyjnych kremacjach przy rzece.

Dzisiejsze zanieczyszczenie rzeki Ganges ludzkimi zwłokami nadal stanowi duży problem. Aby chronić ludność przed upadkiem handlu morskiego, co roku ponad tysiąc żółw zwyczajnych trafia do rzeki. Ich celem jest zjadanie ludzkich zwłok, które znalazły się tam podczas przeprowadzania indyjskich rytuałów. Źródło: www.smithsonianmag.com
Dodane przez Zbq 4 dni temu #XmivL
Dzisiaj dowiedziałem się, że istnieją tabletki, po zażyciu których gazy puszczane przez człowieka mają zapach czekolady lub róży.

Opracował je 65-letni Francuz Christian Poincheval.

Linia pigułek Lutin Malin Christian Poincheval składa się z 100% naturalnych składników. Wynalazca mówi, że przepis na te tabletki obejmuje węgiel roślinny, zioło kakaowe, koper włoski i wodorosty.

65-latek twierdzi, że jego pigułki są całkowicie bezpieczne. Wyjaśnia, że ​​zostały one zatwierdzone przez służby zdrowia i że ludzie nie muszą się martwić o potencjalne negatywne skutki uboczne.

Pruuuttt...! :D Źródło: www.pilulepet.com
Dodane przez Zbq 5 dni temu #OEhpn
Dzisiaj dowiedziałem się, że podczas igrzysk olimpijskich w 1928 roku wioślarz Henry Pearce zatrzymał się podczas wyścigu w finale mężczyzn, by przepuścić stado kaczek.

Co ciekawe mimo kilkunastu sekund postoju i tak udało mu się wygrać pokonując swojego przeciwnika Waltera Flinscha z Niemiec o 12 długości. Źródło: en.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 4 dni temu #MuMKO
Dzisiaj dowiedziałem się, że Siergiej Krikalow teoretycznie jest jednym z niewielu ludzi, którzy doświadczyli podróży w czasie.

Kosmonauta spędził w kosmosie 803 dni, 9 godzin i 39 minut przez cały czas utrzymując prędkość około 7,7 km/s, co dzięki dylatacji czasu pozwoliło mu się przenieść do przyszłości o 0,02 sekundy!

Krikalow za swoją służbę ku chwale ojczyzny (jakkolwiek by się ta ojczyzna zwała) uhonorowany został tytułem bohatera Federacji Rosyjskiej, bohatera Związku Radzieckiego, Orderem Lenina, Orderem Honoru, trzema medalami NASA oraz został mianowany honorowym obywatelem Sankt Petersburga. Źródło: geeksnation.org
Dodane przez Zbq 5 dni temu #bKQh6
Dzisiaj dowiedziałem się, że multimilioner Cecil Chao oferuje 65 milionów dolarów dla faceta, który posiądzie jego córkę.

Nie ma żadnych kryteriów dla kandydatów - możesz być biedny, bogaty, czarny lub biały - ważne, abyś zdołał ją uwieść.

Ta ogromna nagroda spowodowana jest tym, że 33 letnia Gigi, niedawno zawarła związek partnerski ze swoją dziewczyną we Francji.

Ojciec nie może przeżyć tego faktu i wierzy, że gdzieś na całym świecie znajduje się mężczyzna któremu uda się zdobyć serce dziewczyny i odwieść ją od lesbijskiego życia. Źródło: bit.ly
Dodane przez Zbq 5 dni temu #JSbnt
Dzisiaj dowiedziałem się, że wyszukiwarka Google posiada wiele ukrytych opcji, które można aktywować poprzez wpisanie odpowiednich haseł w wyszukiwarkę. Dla przykładu spróbuj wpisać askew w wyszukiwarkę. Widzisz co się stało?

Inne kody do przetestowania:
askew
atari breakout (trzeba wejść w grafikę)
bletchley park
Blink HTML
Conway's Game of Life
do a barrel roll
once in a blue moon
Rekurencja
super mario bros
the answer to life the universe and everything
the loneliest number
the number of horns on a unicorn
Z or R Twice
Zerg Rush Źródło: www.askvg.com
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

A Ty czego się dziś dowiedziałeś?

Dodaj swoje odkrycie