Dodane przez Zbq 2 dni temu #rSV1h
Dzisiaj dowiedziałem się, że na początku lat 90., czyli kilka lat po katastrofie w Czarnobylu, w jednym z ukraińskich miast, które ucierpiały od radioaktywnego pyłu, ale nie były ewakuowane, wydarzyła się zagadkowa śmierć mężczyzny w windzie. Ekspertyza wykazała, że zmarł w wyniku utraty krwi i szoku, ale na ciele nie było śladów walki poza dwiema małymi ranami na szyi.

Kilka dni później w tej samej windzie w podobnych okolicznościach zginęła młoda kobieta. Sprawę próbowało wyjaśnić dwóch śledczych z milicji, którzy zdecydowali się wsiąść do windy i jeździć nią do góry i w dół. Po kilku minutach milicjanci usłyszeli szelest dochodzący z góry i ujrzeli półmetrowego pająka wchodzącego do kabiny przez otwór w suficie. Mutant zdążył skoczyć na twarz milicjanta młodszego stopniem i ugryźć go w twarz, zanim drugi z mężczyzn oddał kilka strzałów z pistoletu.

Zaatakowany funkcjonariusz był trzecią, ale i ostatnią ofiarą pająka-mutanta, a sprawa miała zostać zatuszowana przez władze. Nieliczne doniesienia prasowe wspominały również o likwidacji pajęczego gniazda za pomocą miotacza ognia. Źródło: www.historicmysteries.com
Dodane przez Zbq 2 dni temu #XshI1
Dzisiaj dowiedziałem się, że 70-letni Lawrence Ripple postanowił napaść na bank, tylko po to by w końcu rozstać się ze swoją żoną.

Przed dokonaniem napadu zostawił jej w domu kartkę z napisem: "Wolę siedzieć w więzieniu, niż z tobą w jednym domu.".

Następnie poszedł do jednego z banków w Kansas, wyciągnął broń i powiedział by spakował mu trochę pieniędzy. Kasjer posłusznie spakował pieniądze i podał torbę Lawrencowi. Ten odwrócił się i odmaszerował w stronę wyjścia. Następnie usiadł w poczekalni i czekał na ochroniarza. Gdy ten podszedł do niego niepewnym krokiem, desperata oddał mu worek pieniędzy i oznajmił, że poczeka na policję.

Podczas przesłuchania Ripple zeznał agentom FBI, że miał już dość kłótni ze swoją żoną. Źródło: www.dailymail.co.uk
Dodane przez Zbq 2 dni temu #IDeUG
Dzisiaj dowiedziałem się, że po premierze filmu "Księżniczka i żaba" w Stanach Zjednoczonych 50 dzieci zatruło się salmonellą po pocałowaniu żaby.

Infekcja bakteryjna może przenosić się przez skórę żaby, dlatego bardzo ważne jest by myć ręce. Bezpośredni kontakt ust dziewczynek z żabą spowodował, że trafiły do szpitala. Żadnej nic się nie stało. Źródło: jezebel.com
Dodane przez Zbq 2 dni temu #5abvl
Dzisiaj dowiedziałem się, że podczas bitwy o Jerozolimę w 1917 roku brytyjscy piloci zaczęli zrzucać z samolotów całe kartony "podrasowanych" papierosów.

Zrzucane papierosy zostały nadziane dużymi ilościami opium. Brytyjczycy liczyli, że w ten sposób żołnierze Imperium Osmańskiego będą zbyt zjarani, by walczyć. Nieszablonowy plan powiódł się w 100%. Źródło: en.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 2 dni temu #WLZIQ
Dzisiaj dowiedziałem się, że Mark DeFriest jest autystycznym sawantem (ma doskonałą pamięć fotograficzną) znanym w USA jako "Houdini z Florydy" i "Mistrz ucieczek".

DeFriest w wieku 19 lat w 1980 roku został skazany na 4 lata więzienia za to, że zabrał narzędzia po zmarłym ojcu, które ten mu zapisał w testamencie. Niestety DeFriest przywłaszczył je sobie przed uprawomocnieniem testamentu, a jego macocha wezwała policję i oskarżyła go o kradzież.

DeFriest już po miesiącu podjął pierwszą próbę ucieczki. Za podejmowanie kolejnych prób przedłużono mu wyroki pozbawienia wolności dochodząc do 34 lat więzienia. Do dziś DeFriest podjął 13 prób ucieczek, z czego 7 zakończyło się sukcesem.

W czasie jednej z nich odtworzył klucze strażników otwierające kraty i drzwi tylko na podstawie zapamiętanego wyglądu ząbków na kluczach. Źródło: en.wikipedia.org
Dodane przez Zbq 2 dni temu #cTuVq
Dzisiaj dowiedziałem się, że ludziom udało się ocalić od wyginięcia kolejny gatunek. Oficjalnie ogłoszono, że panda wielka nie jest już gatunkiem zagrożonym.

Ze względu na tryb życia trudno jest dokładnie określić liczebność osobników żyjących na wolności, ale oficjalne źródła podają, że w swoim naturalnym środowisku żyje 2060 pand, chociaż można się spotkać z opiniami, że jest ich nawet 2500-3000 szt.

Nie zapominajmy jednak przez kogo zwierze to stało się gatunkiem zagrożonym! Źródło: www.iflscience.com
Dodane przez Zbq 2 dni temu #bRrNZ
Dzisiaj dowiedziałem się, że policja z Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) ma na wyposażeniu wiele supersamochodów, m.in. rzadki egzemplarz Lykan Hypersport (na zdjęciu), który kosztuje ok. 3,4 mln dolarów.

Wśród pozostałych pojazdów tamtejszych stróżów prawa znajdują się też między innymi: Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador, McLaren MP-12C czy Mercedes Benz SLS. Źródło: exoticsclub.com
Dodane przez Zbq 3 dni temu #B8GM3
Dzisiaj dowiedziałem się, że wymyślono (lecz niestety ostatecznie nie stworzono) wynalazek do ochrony przed gwałtem o nazwie FemDefence, który w rzeczywistości miał być tamponem zakończonym szpikulcem.

Jak łatwo się domyślić, główna zasada działania tego nietypowego tamponu polegałaby na bolesnym ukłuciu narzędzia przestępstwa. Wynalazek zaprojektowano w taki sposób, aby był bezpieczny dla noszącej go kobiety. Dlaczego nie doszło do produkcji? Nie wiadomo. Podobno prototyp sprawdził się doskonale. Źródło: www.popsugar.com
Dodane przez Zbq 3 dni temu #ahg7o
Dzisiaj dowiedziałem się, że na Paradzie Zwycięstwa w 1945 roku, żołnierze maszerujący po Placu Czerwonym nieśli na rękach psa. Był to Dżulbars, pies szkolony do pomagania saperom w rozminowywaniu terenu.

W ciągu ostatniego roku wojny Dżulbars znalazł prawie 7500 min i ponad 150 niewypałów. Niedługo przed Paradą pies został ranny i nie mógł iść razem z innymi psami. Stalin rozkazał sadzić go w swój płaszcz i ponieść przez Plac na rękach. Źródło: bit.ly
Dodane przez Zbq 3 dni temu #7bmB3
Dzisiaj dowiedziałem się, że inkwizycja hiszpańska wtrąciła do więzienia człowieka, który sprowadził tytoń do Europy, twierdząc, że tylko diabeł może dać człowiekowi umiejętność wydychania dymu z ust.

Dzisiaj także palacze nie mają łatwo - już w 21 stanach USA pracodawcy mają pełne prawo odmówić zatrudnienia pracownika wyłącznie z powodu tytoniowego nałogu. I żadne antydyskryminacyjne histerie nie były w stanie odwrócić tego trendu. Źródło: www.theguardian.com
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

A Ty czego się dziś dowiedziałeś?

Dodaj swoje odkrycie